Strona domowa Bez kategorii W Podzamczu… pod zamkiem

W Podzamczu… pod zamkiem

przez Basia||Podróże Hani

Myśląc Podzamcze (a raczej Ogrodzieniec – przyznajcie się, ilu z was jest przekonanych, że słynne ruiny są w miejscowości Ogrodzieniec?), myślimy zamek. I to dobry trop – ruiny zamku Ogrodzienieckiego to coś, co każdy powinien zobaczyć. Osobiście je uwielbiam! Są majestatyczne i pomimo zalewu komercji pod murami wciąż mają w sobie tą fajną nutkę tajemniczości (która wzmaga się, gdy wybierzecie się np. na nocne zwiedzanie zamku).

Tym razem na zamek nie weszliśmy. Skupiliśmy się właśnie na atrakcjach dla dzieci (takie małe wynagrodzenie 4-dniowej nieobecności mamy), weszliśmy do Parku Ogrodzieniec. Ponieważ z nieba lał się gorąc, nie spędziliśmy tam zbyt dużo czasu (pomimo protestów dzieci). Zaczęliśmy od – naszym zdaniem największej atrakcji – toru saneczkowego. W cenie karnetu było 5 przejazdów, my zaliczyliśmy 3. Ponieważ kolejka po trzecim zjeździe się bardzo wydłużyła stwierdziliśmy, że idziemy dalej. Gdzie? Oczywiście na karuzelę! Potem chwila (naprawdę chwileczka) na placu zabaw. Dzieci chciały się bawić, rodzice chcieli… się nie rozpłynąć 😉 Jeszcze kilka tak lubianych przez Hanię eksperymentów i… mogliśmy iść dalej. Ale, ale! Przecież czekały jeszcze inne atrakcje. Dom legend i strachów sobie odpuściliśmy ze względu na strachy, Hania by na bank uciekła.

Za to parku miniatur sobie nie odpuściliśmy. Słyszałam o nim skrajne opinie i byłam zwyczajnie ciekawa. W parku odtworzono zamki Szlaku Orlich Gniazd, w tym również częstochowską Jasną Górę i krakowski Wawel. Co ważne, budowle nie są przedstawione w stanie obecnym, lecz za czasów świetności. Co niektórzy zrobią wielkie oczy widząc np. jak wyglądały jedne z popularniejszych ruin, czyli Mirów.

A Ogrodzieniec sprzed wieków można na miejscu porównać sobie ze stanem obecnym (ja tam te ruiny lubię).

Pomimo upału, było fajnie! 🙂
* * *
Informacje praktyczne:
Park Ogrodzieniec, ul. Zamkowa 33, Podzamcze, www.park-ogrodzieniec.pl
Dostępne atrakcje: park miniatur, dom legend i strachów, park rozrywki, park doświadczeń fizycznych, tor saneczkowy. Godziny otwarcia: otwarte codziennie, godziny tutaj.
Bilety: najlepiej kupić bilet pakietowy za 29 zł (rodzinny za 99 zł – maks. 2 dorosłych i 3 dzieci). Jeśli chcemy iść do parku miniatur płacimy odpowiednio 12, 10 lub 39 zł.

Mogą Ci się również spodobać...

3 komentarze

Daria 22 września 2015 - 14:33

W tym roku przeszłam Szlak Orlich Gniazd z plecakiem i do Podzamcza oczywiście też dotarłam. Robi wrażenie, oczywiście. Ciekawa jestem, czy byliście na górze Birów? Ja nie dotarłam a słyszałam kilka skrajnych opinii. Pozdrawiam i zapraszam do mnie

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 22 września 2015 - 21:35

Jeszcze tam nie byłam, Birów to raczej miejsce na zorganizowane wycieczki, dla grup są tam organizowane warsztaty czy lekcje, szczerze powiedziawszy nie wiem jaką mają ofertę (czy mają?) dla turystów indywidualnych

Odpowiedz
Agnieszka 30 września 2015 - 18:05

Ruiny zamku i tor saneczkowy – super połączenie! 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Podróże Hani