Strona domowa Poradnik Przeczytaj i… w drogę!

Przeczytaj i… w drogę!

przez Basia||Podróże Hani

Kiedyś już wam piałam o przewodnikach, które pod uwagę biorą gusta małych podróżników (a w zasadzie o ich braku na rynku). Wpis był już dawno (klik) i trochę od tego czasu się zmieniło. Całkiem niedawno pojawiła się nowa książka małżeństwa, które chyba jako jedyne wśród profesjonalistów specjalizuje się w opisywaniu wypraw z dziećmi (ale te dzieciaki mają z nimi życie ;p). Pewnie się domyślacie, że chodzi o Annę i Krzysztofa Kobusów. Ich nową książkę – „Polska pełna przygód” od jakiegoś czasu mam już w swojej biblioteczce.

Rzecz jest o miejscach, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą się świetnie bawili. Przyznaję, że wiele z polecanych (bez żadnego konkretnego klucza, ale widać, że autorzy współpracowali z kilkoma instytucjami promującymi polskie regiony i ich atrakcje. Są tam i piękne miejsca na łonie natury, i zabytki, i komercyjne parki rozrywki, dla każdego coś miłego ;p) znałam/odwiedziłam. Jest też jednak kilka takich, o których nie miałam pojęcia (wiedzieliście, że w Polsce jest Leonardia, czyli kraina gier z drewna albo Muzeum Mydła i Historii Brudu?).
W książce opisano 84 atrakcje z całej Polski (w tym 5 z województwa śląskiego). Do tego wspomniano o wielu okolicznych (często nie mniej atrakcyjnych) miejscach z okolicy tych dokładniej opisanych.

Mnie książka się podoba, sama mam nadzieję, że kiedyś przedstawię wam coś podobnego o moich okolicach (tak, możecie trzymać kciuki, zawsze się przydadzą ;p). Na okładce jest cena 44,90 zł, ja (taniej) kupiłam ją na Allegro. Polecam!

Mogą Ci się również spodobać...

Zostaw komentarz

Podróże Hani