Strona domowa PolskaŚląskie Hania chustonoszka ;)

Hania chustonoszka ;)

przez Basia||Podróże Hani

Dziś chciałam wam polecić świetną wystawę, w dodatku w super miejscu, więc nawet osoby niezainteresowane samą ekspozycją mogą się na wycieczce dobrze czuć. Wystawa – a jakże – o podróżach, tych pierwszych, codziennych, ale baaardzo, bardzo ważnych 😉  

Powijaki, chusty, wózki. Wielkie podróże małego człowieka to wystawa czasowa, którą oglądać można na katowickim Nikiszowcu. Mnie najbardziej interesowały na niej chusty, Hania zachwycała się starymi wózkami. Można było zobaczyć jak przez lata zmieniało się podejście do noszenia/wożenia najmłodszych. Punktem wyjścia były zmieniające się koncepcje wychowawcze. Jak się okazuje, również i w kwestii noszenia dzieci przeżywamy obecnie powrót do korzeni. Przecież coraz częściej widywane na ulicach chusty kiedyś były czymś powszechnym i oczywistym 🙂

Hania w muzeum czuła się – jak zawsze – dość swobodnie. Biegała pomiędzy eksponatami. Wszystko chciała zobaczyć i dotknąć 😉 Do zdjęć pozowała ze swoją ostatnio ulubioną maskotką – Marzenką.

Oprócz chust i wózków na wystawie można zobaczyć i kolorowe czepce, i dziecięce ubranka. Sama w takie byłam ubierana i dla Hani i Huberta takie mam (ubranka znaczy się, w czepcach nie paradują ;)).

Wystawę „oglądał” i Hubert, tak jak Marzenka spał sobie smacznie w chuście (strasznie się cieszę, że po miesiącu niechęci do chust w końcu mogę go nosić. Chyba wychodzi nam to coraz lepiej).

Oprócz eksponatów na ścianach zawisło wiele zdjęć. Muszę przyznać, że mają niesamowity urok. Jednak kiedyś to były czasy 😉

Wystawie towarzyszą również eventy. My skorzystaliśmy z okazji i wzięliśmy udział w sesji w chustach 🙂 W gronie chustujących mam (jakoś tatusiowie nie dopisali, oprócz Kamila był chyba jeszcze tylko jeden ;p) można było porozmawiać i podszkolić swoje umiejętności.

Mam nadzieję, że już wkrótce zobaczę efekty sesji, chyba po raz pierwszy nasza rodzinka będzie na fotach w komplecie ;p

W najbliższą sobotę (11 stycznia) na zwiedzających wystawę czeka kolejna atrakcja – nauka zumby w chustach (kurcze, ja „na sucho” jej nie ogarniam… ;p).

* * *
Informacje praktyczne:
Wystawa czasowa „Powijaki, chusty, wózki. Wielkie podróże małego człowieka”, Muzeum Historii Katowic, Dział Etnologii Miasta, ul. Rymarska 4, Katowice-Nikiszowiec. Wystawę można oglądać do 9 lutego 2014 r.

Muzeum czynne:
wtorek – piątek: 10.00-18.00
sobota – niedziela: 11.00-15.00
Bilety: 4 i 8 zł, rodzinny – 12 zł, w soboty wstęp wolny.

Mogą Ci się również spodobać...

5 komentarzy

M. 6 stycznia 2014 - 10:41

Świetna wystawa, będziemy niedługo na Giszowcu to chętnie i tam podjedziemy…

Odpowiedz
Mamookiem Ania Suszek 7 stycznia 2014 - 11:25

Nominowaliśmy Was do Libster Blog Award 🙂 http://mamookiem.blog.pl/liebster-blog-award/

Odpowiedz
Basia S-Sz 7 stycznia 2014 - 11:26

dziękujemy za wyróżnienie!

Odpowiedz
wpodrozyprzezzycie 10 stycznia 2014 - 17:46

fajna wystawa, coś dla nas, szkoda, że nie dotrzemy… jednak – mimo pasji do podróży – nie chcę urodzić w trasie 😉

Odpowiedz
Basia S-Sz 10 stycznia 2014 - 21:44

oooo, jakie dobre wieści! jaka będzie różnica wieku pomiędzy waszymi podróżnikami?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Podróże Hani