Strona domowa Polska Palmiarnia w Gliwicach czyli tropiki w centrum miasta

Palmiarnia w Gliwicach czyli tropiki w centrum miasta

przez Basia||Podróże Hani

Zima w pełni. Nie wiem jak wy, ale ja się na razie cieszę (na razie, póki śniegu jest w sam raz, jest bielutki i można robić kulki). Sanki jeszcze nie miały swojej tegorocznej premiery, ale tata już dostał kulką w plecy. Ciekawe kiedy to białe szaleństwo nam się znudzi? Dla tych, którzy już tęsknią za letnimi dniami mam idealną propozycję – zapraszam do Palmiarni w Gliwicach! Hania odwiedziła ją jak miała jakieś pół roku, myślę, że w tym sezonie zimowym powtórzymy tą wyprawę. Palmiarnia znajduje się w samym sercu Gliwic, w Parku im. Chopina. Latem spokojnie można wokół niej spacerować, a w zimie urządzać śnieżne bitwy. Sam budynek jest charakterystyczny i nowoczesny, właśnie trwa jego rozbudowa i bodajże na wiosnę udostępniony zostanie nowy pawilon z akwariami.

 


Teraz mamy do dyspozycji cztery pawilony, a w nich nie tylko egzotyczne rośliny (niektóre mają nawet 100 lat), ale też zwierzęta – gady, żółwie i ptaki, w tym najgłośniejsze – papugi (pamiętam je jeszcze z podstawówki!).

Przy palmiarni jest niewielka kawiarnia, w której można odpocząć i napić się dość dobrej kawy.

Niestety, pomimo naprawdę dużej liczny odwiedzających, miejsce to nie jest przystosowane dla rodzin z małymi dziećmi – nie mam tam ani przewijaka, ani nawet krzesełka dla dzieci 🙁 Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni, bo gdy tam ostatnio byłam (służbowo, bez Hani) to zauważyłam wśród roślin gry dla dzieci (co prawda starszych, ale zawsze to jakiś prodziecięcy postęp). W każdym razie trzymam kciuki, bo miejsce naprawdę fajne.

* * *
Informacje praktyczne:
Palmiarnia Miejska w Gliwicach, ul. Fredry 6
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek: 9.00-17.00
sobota-niedziela: 10.00-17.00
Uwaga! W okresie letnim przez pewien czas Palmiarnia jest nieczynna, najlepiej śledzić informacje na www.
Bilety kosztują 5 zł, za darmo wchodzą dzieci do 4 roku życia.

Mogą Ci się również spodobać...

Zostaw komentarz

Podróże Hani