Agroturystyka Na Uwietrzu, najpyszniejsze noclegi w Jaworzynce

Agroturystyka Na Uwietrzu to pięknie położony domek w Jaworzynce, nasze miejsce odpoczynku w trakcie pełnego wrażeń weekendu na Trójstyku Granic. Ja kiedyś już tam nocowałam, nie zwracałam jednak uwagi na warunki dla dzieci. Tym razem byliśmy całą bandą, w dodatku z drugą dzieciatą rodziną. I co? I wrócimy, jeśli tylko będzie wolny termin. Bo szczególnie o najbardziej „chodliwe” weekendy trzeba się tam bić (i nici z czasu między świętami a Nowym Rokiem, a feriach nawet nie wspomnę). W agroturystyce Na Uwietrzu do dyspozycji gości jest kilka pokoi, jedne są standardowej wielkości, jest też jeden „apartament”, który zupełnym przypadkiem trafił się nam 🙂 Dwie noce spędziliśmy więc w pokojach, które powierzchnią dorównywały wynajmowanemu kiedyś przez nas mieszkaniu. Prosto urządzone, z mnie osobiście bardzo podobającymi się góralskimi elementami.

Sam wystrój pokojów nigdy nie był dla mnie specjalnie ważny. Bardziej liczyły się zawsze widoki za oknem. A te w Na Uwietrzu były naprawdę widowiskowe. Z ciekawostek – ten domek, który widzicie w lewym dolnym rogu zdjęcia występował w „Czterech Pancernych”. Kręcono w nim wesele Gustlika i Honoratki i cały ostatni odcinek serialu.

Największym atutem agroturystyki jest jednak właścicielka i jej kuchnia. Tego nie da się opisać! Śniadania i obiadokolacje są przepyszne, kolorowe i nietuzinkowe. Pani Janka jest absolwentką szkoły gastronomicznej, specjalizuje się w tradycyjnej góralskiej kuchni i właśnie takie lokalne, często zapomniane przysmaki serwuje swoim gościom (słyszeliście kiedyś o kubusiu, poleśnikach, bachorach czy plackach z blachy?). Choćby dlatego warto tam przyjechać, smakołyki są dostępne tylko dla gości agroturystyki. Stylowa jadalnia jest też świetnym miejscem na pogaduchy i integrację gości (dzieci zajmie kącik zabaw).

Przed domem do dyspozycji gości jest wiata grillowa (tym razem ta atrakcja nas ominęła), a dla dzieci mały plac zabaw – chuśtawki i domek. W Trójwsi czekało na nas jednak tyle atrakcji, że ku rozpaczy dzieci tylko go mijaliśmy.

* * *

O agroturystyce Na Uwietrzu przeczytacie też u Odjechanych, z którymi odkrywaliśmy uroki Beskidzkiej Trójwsi.

* * *

Agroturystyka „Na Uwietrzu”, Jaworzynka 818, 43-476 Istebna, www.nauwietrzu.pl

2 Comments

  1. Jakie piękne miejsce! Zapisuję na przyszłość:)

Leave a Reply