Dzieci odkrywają Śląskie, czyli historia spełnionego marzenia

Macie marzenia? Na pewno macie. A realizujecie je? Ja od dawna o pewnym marzeniu mówiłam, chyba z dwa lata. W końcu w okolicach marca tego roku zamiast mówić, zaczęłam robić. Pisać, sortować zdjęcia, szukać graficzki i korektorki (jak robić, to dobrze). No i myśleć o pieniądzach, bo jednak papier to papier (ja z tych staromodnych, ceniących wydania papierowe i zawsze jeżdżących z przewodnikami). W ten sposób przyszedł nam do głowy portal Polak potrafi, dzięki któremu nie raz przekonano się, że w narodzie siła. Po tygodniach przygotowań powstał nasz projekt, o którym więcej pisaliśmy tutaj. Wszystko zaczęło się 15 maja, wtedy zbiórka ruszyła. I wtedy zaczęłam myśleć, że faktycznie jest szansa, by przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie” był wydany.

Polak potrafi

baner2 Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Zadziałał Facebook! Informacje o naszej zbiórce udostępniono prawie 600 razy, gdyby nasze blogowe posty miały takie zasięgi to… wolę nawet nie myśleć 😉 Nie wierzyłam! Mniej więcej w połowie zbiórki cała kwota potrzebna do wydrukowania 500 egzemplarzy przewodnika „Dzieci odkrywają Śląskie” była zebrana! Poszliśmy więc za ciosem i w efekcie zebraliśmy aż 151% początkowo potrzebnej kwoty. Dzięki temu przewodników jest więcej, lepsze też są parametry papieru, na którym drukowaliśmy. Tak oto powstał on – mój wymarzony przewodnik po regionie, który znam najlepiej (mam nadzieję, że kiedyś będę mogła napisać, że „jak własną kieszeń”). Jutro wysyłam go do osób, które wsparły naszą zbiórkę kilkadziesiąt paczek z przewodnikiem i innymi nagrodami. Tak, marzenia się spełniają 🙂 Jeśli i Ty chcesz mieć przewodnik w swojej biblioteczce, zapraszam tutaj.

 

 

Projekt w mediach

IMG_20160723_105949 Nie powiem, jeśli miałam czas to próbowałam przewodnikiem „Dzieci odkrywają Śląskie” zainteresować media. Myślę, że się udało!

Najpierw w Gazecie Wyborczej ukazał się o nas duży materiał, dzieci zaliczyły więc medialny debiut. Potem były jeszcze krótsze lub dłuższe artykuły w Nasze Miasto Katowice, Dzienniku Zachodnim, portalu Mamo pracuj, magazynie 2BStyle i wielu innych serwisach internetowych. Były też audycje radiowe – w Radiu eM gościłam w Magazynie Podróżniczym Świat jest Piękny, w Radiu 90 i Radiu Jura byłam gościem programu popołudniowego. Radio Katowice odwiedziłam razem z Hanką, która też kilka słów powiedziała w audycji Trzecia Fala. Ależ były emocje!

 

* * *

Okladka_dzieci_odkrywaja_slaskie Przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie” czeka i na Ciebie! Do wyboru jest e-book i wersja drukowana. Książkę można kupić tutaj. Polecam! I z niecierpliwością czekam na Twoje wrażenia, koniecznie podziel się nimi tu lub na naszym Facebooku (użyj #dzieciodkrywajaslaskie i dodaj @PodrozeHani, wtedy na pewno zobaczę).

 

 

* * *

Druk przewodnika w portalu Polak potrafi wsparło 121 osób:

MamaZen.pl (sponsor książki), sisticus, mariuszkroker, Joanna Ludwik, Paweł Cieśla, kuczera.b, Malgo Suwalska, anulka.kr, kasia.wilk1979, dorota.butryn, vide.lawniczak, Zuzanna H. Bieniek, Justyna Karlikowska, robaczek, globtroterek, barcoo.pl, Kasia Franica, sylwia.krzywy, aga_wojaczek, Dominika Chawin-Pactwa, zuzanna.pardubicka, Arleta Opioła, mitrafoj, suderek1, Kasia Kozakiewicz, magda.polok, Karol Werner, d.rak, Ka-siek, Aga Sz., sylwia.an, Agnieszka Bulanda-Kubik, kluska6661, Marcelina Offord, kuba.wroc.pl, 8stop, Adrian Piętka, magdalena.knapczyk, krakowianka, pysiok86, malgorzata.muras, diana125, bluerat, kryszczyszyn, Jaroslaw Marciuk, szymon.mosiolek, pulp2, Iwona Sołyga, Ruszaj w Drogę!, martyna.c, Paweł Brągiel, agata.klimek, Artur Sienkiewicz, anna.smoczynska (sponsor książki), Ula To Ja, Ula Dąbrowska-Wnuq, Łukasz Kasperek, Paweł T, Katarzyna Osadnik, golusanna, Anna Prejzner, Krzysztof Kluza, catanies, kuba.duda, meshkadesign, Agata Rozpondek, baska_karpiak, Katarzyna Kam, Anna Żuchlińska, Sanmik, Sebastian Rygiel, matsz28199, bartlomiejkaminski.ziemek, ale.gorska, Anna Sornek, ania.marcisz, katarzynakrok, kaojarosz, Pixel, polok.agata, Paweł Maciejski, muzzi, pajak.katarzyna, sabrinabialdyga, anna.maria.sikora, klaudia.matka, Dorota Tolsdorf, Marcin Salamon, kri73, Muzakate, anamik, Anna Dwornik, ksenia.kuczynska, Karol Madej, basia_szymura, defkode, sylwia_buczek, eciakster, szymczakm2, LaGARDEROBA, Magdalena Sarzalska, nataliamilk, izaballa_kaminska, kudiodaria, zofia.petelenz, Artur Skotarek, mateusz.wrobel, Atena Gieniewicz, martyna.kirylak, Magdalena Marcol-Nowak, Kazimierz Salamon, anna-marcol, piekarnia-pierchala, Romuald Wróbel, martakolodziejczyk10, swiat.golikow, kosmala.luke, sunflowers33, jacekrybnik@op.pl, little.traveller.blog oraz madzik35.

Sponsorami przewodnika zostali: portal Dziecko w podróży, portal Wakacje z dzieckiem oraz sklep MamaZen. Świetne kolorowe breloki Podróży Hani wydrukował dla nas FabLab. Dziękujemy! Dzięki wam przewodniki są już u nas w domu (mamy nadzieję, że u was też, wysyłka nagród zakończona).

Basia||Podróże Hani

Żona Kamila, mama Hani i Huberta. Zza biurka związana z turystyką, pisząc bloga stara się przekonać, że podróżowanie to chyba najlepszy sposób spędzania wolnego czasu. A podróżowanie z dziećmi to największa przygoda. Trzeba się tylko pozytywnie nastawić i... w drogę. Szczególnie, że przygoda czai się naprawdę za każdym rogiem!

8 Comments

  1. Przede wszystkim gratuluję doprowadzenia projektu książkowego do końca. To naprawdę ogromny sukces, a i tematyka chwytliwa, bo turystyka dziecięca mocno się rozwija. Także: Brawo Wy! 😀

  2. Gratuluję wytrwałości w dążeniu do celu i realizacji marzeń. To ważne, by wierzyć, że się uda i próbować, bo jak się nie spróbuje to nie uda się na pewno. Powodzenia w dalszej promocji! 🙂

  3. Przewodnik przeczytałam jednym tchem. To prawdziwa perełka dla rodzin z dziećmi choć niezwykłym jest zbieżność ulubionych miejsc. Z proponowanych zwiedziliśmy już 80 procent i potwierdzam ze są to najfajniejsze miejsca w naszym województwie

  4. Gratulacje w doprowadzeniu projektu do końca! Domyślam się, że były momenty, kiedy łatwo nie było, ale super, że się udało! Pomysł jest fantastyczny, co potwierdziło tylko zaangażowanie na Polak Potrafi. Oby teraz trafiła do jak największej liczby osób 🙂

  5. Gratulacje! Jak widać marzenia się spełniają 🙂 Fantastyczny pomysł, oby więcej takich inicjatyw 🙂

  6. Super, gratulacje! A dzieciaki z książkami na początku-cudo!

  7. Gratulujemy 🙂 chętnie wspomnimy o przewodniku na naszej siostrzanej stronie http://www.sosrodzice.pl. Nie mogę znaleźć zakładki kontakt 🙂 Także proszę o e-mail – może być na adres podany przy komentarzu 🙂 Pozdrawiam

Leave a Reply