Dzieci odkrywają śląskie, czyli spełniamy marzenia z Polak potrafi!

Macie marzenia? Ja mam. Nawet całkiem sporo. A realizujecie je? Ja niestety nie wszystkie. Ale jedno właśnie ma wielką szansę na spełnienie! Wszystko dzięki portalowi Polak potrafi, w którym własnie ruszyła nasza zbiórka. Planujemy wydać przewodnik „Dzieci odkrywają śląskie”. Dlaczego akurat ten region? Bo tam są miejsca, które znamy jak własną kieszeń. Miejsca, do których wracamy i które możemy polecić z czystym sumieniem. Poza tym, skoro czytacie tego bloga to wiecie, że jestem nieźle zakręcona na punkcie pokazania światu moich najbliższych okolic. Właśnie dlatego powstaje ta książka. 

Jeśli więc nie wiedzieliście, że:

 • w Bielsku-Białej działa Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta?
 • w kilku miejscach na Śląsku w ciągu godziny można nawdychać się takiej ilości jodu jak w ciągu 3 dni nad morzem?
 • w Świnnej na Żywiecczyźnie pasjonaci nauki swoimi prostymi, acz niezwykle efektownymi eksperymentami mogą zawstydzić naukowców z Centrum Nauki Kopernik?
 • w Gliwicach działa Muzeum Techniki Sanitarnej?
 • w Cieszynie można oglądać budowlę, którą na co dzień trzymacie w portfelu?
 • na zboczu góry Żar jest TO MIEJSCE, czyli punkt, w którym nie działa grawitacja?
 • z jednej zapałki można wyrzeźbić prawdziwe dzieło sztuki? I w dodatku zobaczyć je… w Częstochowie?
 • jest miasto, w którym w ciągu jednego dnia można najpierw znialeźć się na Dzikim Zachodzie, a potem prześledzić historię ludzkości i… ognia?
 • Katowice to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce?
 • jedna ze śląskich kopalni już niedługo może znaleźć się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO?

to koniecznie przemyślcie sprawę. Może taki przewodnik faktycznie się przyda? Ja wierzę, że tak! Szczególnie, że przy okazji jego tworzenia znalazłam świetne osoby do współpracy. Wychodzi, że jesteśmy trzy – ja, graficzka i korektorka. Wszystkie mieszkamy na Śląsku, wszystkie mamy dzieci. To spory kapitał 🙂

strony_Katowice

Będę wam bardzo wdzięczna za udostępnienie informacji o naszej zbiórce, najlepiej tego wydarzenia na Facebooku, żebym mogła na bieżąco reagować na ewentualne pytania.

Nie ukrywam, że przyda się też wasze wsparcie finansowe. Każda złotówka przybliża nas do realizacji wielkiego marzenia! Opis projektu przeczytacie tutaj. Dziękuję! Trzymajcie kciuki!!! 🙂

6 Comments

 1. Basia, jesteście mega. Już się zapisuję na listę kupujących 😀

 2. Myślę, że to fajna inicjatywa. A może by dodać wersję w PDF?

 3. Delikatnie Gazowanysays:

  Też się może dorzucę! A tak z poznawania Polski naszej pieknej, to koniecznie spłyńcie z Hanią Pilicą! Jak zobaczyłem reakcje młodego nie mogłem się nadziwić, teraz bardzo często sobie spływamy rodzinnie.

Leave a Reply