Śladami rodziców – Ostrava

Już za niedługo cała nasza czwórka będzie miała dowody osobiste (klik), można więc zacząć planować pierwszy zagraniczny wyjazd Hubcia. W części będzie śladami rodziców, w części… Hani (klik)! W Ostravie głównym punktem programu jest zawsze zoo, warto jednak odwiedzić też tamtejszy park miniatur. Dla mnie jest on wyjątkowy, bo wśród przedstawionych w nim miniatur – oprócz światowych atrakcji turystycznych – są i charakterystyczne budynki ze Śląska. Jest więc i Biblioteka Śląska, i terminal pyrzowickiego lotniska. Przyznacie chyba, że to raczej niecodzienny wybór, prawda?


Uroku parkowi dodaje – oczywiście też miniaturowa – kolejka elektryczna, która jeździ pomiędzy misternymi budowlami. Hania jeszcze tam nie była, ale jestem pewna, że gdy już tam dojedziemy, będzie się jej podobało 😉

Oprócz parku miniatur w Ostravie polecam odwiedzenie starówki i – jeśli starczy wam czasu – spacer w stronę tamtejszego zamku (choć ten nie porywa ;)). Można kupić jeden wspólny bilet do tych wszystkich atrakcji.

Basia||Podróże Hani

Żona Kamila, mama Hani i Huberta. Zza biurka związana z turystyką, pisząc bloga stara się przekonać, że podróżowanie to chyba najlepszy sposób spędzania wolnego czasu. A podróżowanie z dziećmi to największa przygoda. Trzeba się tylko pozytywnie nastawić i... w drogę. Szczególnie, że przygoda czai się naprawdę za każdym rogiem!

6 Comments

  1. nie byliśmy w Ostravie niestety, więc chętnie poczytamy o Waszym wyjeździe. Kiedy jedziecie?

  2. jak maluchy będą miały dowody 😉

  3. My też chcemy jechać 🙂 Może jakiś zlot? :)))

  4. no my na pewno w kilka rodzin się wybierzemy 😉

  5. Anonimowysays:

    Proszę podać namiary na Park Miniatur:) Zoo mamy pozwiedzane, ale do parku chętnie się wybierzemy:)

  6. a proszę bardzo, wujek google jak zawsze pomocny 😉 https://www.ostrava.cz/pl/turista/co-navstivit/turisticke-atraktivity/svet-miniatur-miniuni
    Udanej wycieczki!

Leave a Reply